Fyzioterapia

O mne

“Človek žije skutočný život,

ak je šťastný šťastím druhých.”

Johann Wolfgang von Goethe

O mne

Môj život bol vždy pohyb. Od malička som milovala prechádzky v prírode, cyklovýlety, turistiku, časom sa k tomu pridala atletika a beh, neskôr triatlon a v závere svojej športovej “kariéry” som už len behala. Nebola som však hocijaká bežkyňa, k mojim najväčším úspechom patrí 4. miesto na Majstrovstvách sveta v behu do vrchu, niekoľkonásobné víťazstvo na majstrovstvách Slovenska, či víťazstvo na Medzinárodnom Maratóne Mieru (polmaratón). Boli to nádherné časy a ja naľutujem ani jedinú minútu, ktorú som športu dala. Po tých rokoch som však dozrela, začala viac vnímať samú seba a našla som si novú cestu. Cestu, ktorej cieľom niesú moje výkony, medajle a ocenenia. Cestu, kedy všetko čo robím, robím pre daný okamih, nie pre odmenu, či pochvalu. A tak sa snažím pristupovať aj v ordinácii a pri akejkoľvek práci s ľuďmi.

Fyzioterapiu som si nezvolila, to ona si zvolila mňa. Už počas svojej “kariéry” mi prekážalo, že zranenia sa riešia až keď prídu a vôbec sa nemyslí na prevenciu a dôvod, prečo vlastne prišli. Už na strednej škole som cítila, že ma to ťahá k práci s ľuďmi, že viem byť empatická a vnímavá. No až keď som počas letných prázdnin pracovala ako masérka som si uvedomila, že chcem byť fyzioterapeutkou. Nie tou, čo masíruje a rieši následky, ale tou, ktorá premýšľa dopredu a skaze sa snaží predísť.

Keď známy básnik Goethe kedysi povedal: “Človek žije skutočný život, ak je šťastný šťastím druhých”, mal pravdu. Až teraz si uvedomujem, že život nie je o MOJICH VÝKONOCH A ÚSPECHOCH, ale o ĽUĎOCH, o RODINE, o LÁSKE, EMPATII a POCHOPENÍ. Ďakujem Bohu, že som si to uvedomila dostatočne skoro a môžem mať pred sebou krásnu cestu plnú poznania a ľudí.


Viac o mne sa dozviete v tomto článku.

Medzi moje ďalšie záujmy patria:

 • zdravé stravovanie (spolumajiteľka e-shopu www.plodyzeme.sk)
 • Alternatívne smery v medicíne
 • Beh, bicykel, plávanie, turistika, celkovo šport
 • Príroda
 • Písanie blogu
 • Vzdelávanie a čítanie
 • Rodinná pohoda

Odborné kurzy a školenia

RokNázov kurzu
2020Mobilizácie rebier metódou Mojžíšovej, Žilina (Mgr. Jana Jedličková)
2020Viscerálna manipulácia časť A, Praha (Bc. Alena Zapletalová)
2019Dynamická neuromuskulárna stabilizácia® A, B, C Bratislava
2019Dynamická neuromuskulárna stabilizácia® – bežecký špeciál, Praha
2019Dynamická neuromuskulárna stabilizácia® – šport refresh, Praha
2019Running Repairs Course, Leeds, UK
2019MulliganTM Manual Therapy Concept horný + dolný kvadrant, Bratislava
2019Komplexní přístup v terapii pánevního dna, Praha
2018Jógová terapia, Brno
2018Kinesio Taping® Method, Brno, Česká republika
2017Manuálna lymfodrenáž, Brno, Česká republika
2017 Bankovanie, Gua Sha

Metodiky a koncepty ktoré využívam

Fyzioterapiu som si zamilovala aj preto, že je pestrá. Pri terapii sa rôzne koncepty a metodiky prelínajú a obmieňajú. Každý je predsa jedinečný a potrebuje inú starostlivosť. Mne sa najviac osvedčila Dynamická neuromuskulárna stabilizácia podľa prof. Koláře (DNS) a Mulligan koncept (mobilizácia pohybom), ktoré pri terapii aj najčastejšie využívam. Moje oči sú však otvorené a nebránim sa ani iným druhom cvičenia a mobilizácií.

Najčastejšie metodiky ktoré používam:

 

 • DNS
 • Freemann koncept
 • Senzomotorická stimulácia
 • Terapia panvového dna
 • Mulligan koncept (mobilizácie pohybom)
 • Mäkké techniky a mobilizácie podľa Lewitta
 • Mobilizácia rebier podľa Mojžíšovej
 • Bankovanie
 • Autogénny tréning a iné relaxačné techniky
Dynamická neuromuskulárna stabilizácia® (DNS)

Koncept DNS podľa prof. Koláře vychádza z vývojovej kineziológie, čiže odboru zaoberajúceho sa vývojom dieťaťa v prvých mesiacoch života dieťaťa. Pri cvičení pracujeme v rôznych polohách z tohto obdobia, používame rôzne modifikácie a prechody z jednej polohy do druhej. Cvičenie je preto pestré, individuálne a šité na mieru pre každého klienta. A čo je na tom najkrajšie, vraciame sa k nášmu základu, učíme sa od detí. Veď tie to vedia najlepšie.

Buďme slnko, ktoré zmení svet!

Slnko
Prejsť na začiatok